28 września 2018 - wielkie święto wszystkich uczniów,
absolwentów i grona pedagogicznego
II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego

w Dąbrowie Górniczej

W godzinach rannych, w siedzibie liceum, odbyły się spotkania uczniów z absolwentami
Wykłady prowadzone przez nich oraz spotkania z byłymi nauczycielami wzbudziły duże zainteresowanie obecnych Żeromszczaków.

GALERIA

Oficjalne Jubileuszowe spotkanie absolwentów, a także osób związanych ze szkołą, pracowników, pedagogów oraz uczniów rozpoczęła o godzinie 13.00. uroczysta Msza Święta w Bazylice NMP Anielskiej, którą celebrował absolwent II LO im. S. Żeromskiego ks. Andrzej Cieślik, dzięki uprzejmości ks. kanonika Andrzeja Stasiaka.

GALERIA

Po mszy miał miejsce przemarsz uczestników jubileuszu przez miasto do Pałacu Kultury Zagłębia. Tam o godz. 15.00 rozpoczęła się uroczysta akademia. Był to czas wspomnień, ale również uhonorowania pracowników szkoły i Stowarzyszenia Absolwentów II LO, a także prezentacji artystycznych w wykonaniu uczniów i artystów Opery Śląskiej w Bytomiu.

GALERIA

W godzinach popołudniowych można było odwiedzić szkołę, a całość zwieńczył wieczorny Bal Absolwentów w hotelu Holiday Inn, na którym świetnie bawiono się do białego rana.