Nasze liceum jest najlepszą szkołą w Dąbrowie Górniczej

„Jaka jest dobra szkoła ponadgimnazjalna? Na pewno – taka, która zapewnia najlepszy start do dorosłego życia. Można bez przesady powiedzieć, że od tej szkoły zależy przyszłość: uczniów, uczelni, gospodarki, całego kraju.”

Taką opinię po XXI Rankingu Szkól Ponadgimnazjalnych można przeczytać na stronach ” Perspektyw”.

To o nas

o II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W DĄBROWIE GÓRNICZEJ,

ponieważ ponownie znaleźliśmy się wśród najlepszych jako jedyna szkoła na terenie Dąbrowy Górniczej. Kapituła Rankingu przyznała nam zaszczytne

422 miejsce
wśród 2315 liceów w kraju,

44 w województwie śląskim.

Na nasz sukces złożyły się wyniki matur przedmiotów obowiązkowych, wyniki matur dodatkowych oraz sukcesy na olimpiadach. A przede wszystkim codzienna praca dyrekcji, nauczycieli, uczniów i pracowników administracji. Znak jakości - Brązowa Tarcza Perspektyw jest po raz kolejny w posiadaniu Żeromszczaków.