Udział oraz osiągnięcia uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego
w Dąbrowie Górniczej
w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych
w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

Język angielski

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs

Zajęte miejsce

Wiktoria Simka

A.Zasucha

Ogólnopolski Konkurs Discover Canada

Kwalifikacja do II etapu

Michalina Kruk                 

A.Zasucha

Ogólnopolski Konkurs Discover Canada

Kwalifikacja do II etapu

Bartosz Radziwonowicz

M. Helis - Gołąb

Ogólnopolski Konkurs Discover Canada

Kwalifikacja do II etapu

Jacek Białas

D. Tuszycka

Ogólnopolski Konkurs Discover Canada

Kwalifikacja do II etapu

Bartosz Miernik

D. Tuszycka

Ogólnopolski Konkurs Discover Canada

Kwalifikacja do II etapu

 

Biologia

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs

Zajęte miejsce

Konrad Kozłowski

M. Rutkowska - Czekaj

Olimpiada Biologiczna

Kwalifikacja do II etapu

Emilia Grabarczyk

M. Rutkowska - Czekaj

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Kwalifikacja do II etapu

Melania Wiszniowska

M. Rutkowska - Czekaj

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Kwalifikacja do II etapu

Angelika Piętka

K. Gwóźdź

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Kwalifikacja do II etapu

Konrad Kozłowski

M. Rutkowska - Czekaj

Program Uniwersytet Licealisty Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

udział w programie

Emilia Grabarczyk

M. Rutkowska - Czekaj

Program Uniwersytet Licealisty Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

udział w programie

Aleksandra Wilk

M. Rutkowska - Czekaj

Program Uniwersytet Licealisty Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

udział w programie

Weronika Czech

M. Rutkowska - Czekaj

Program Uniwersytet Licealisty Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

udział w programie

A. Jurczyk

M. Rutkowska - Czekaj

Program Uniwersytet Licealisty Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

udział w programie

Weronika Sitko

M. Rutkowska - Czekaj

Program Uniwersytet Licealisty Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

udział w programie

Konrad Kozłowski

M. Rutkowska - Czekaj

Konferencja "Co wiesz o depresji?"

prezentacja na konferencji

Zuzanna Majewska

M. Rutkowska - Czekaj

Konferencja "Co wiesz o depresji?"

prezentacja na konferencji

 

Filozofia

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs

Zajęte miejsce

Jakub Pałachniak

D. Tylec - Knapik

Olimpiada Filozoficzna

Kwalifikacja do II etapu

Izabela Adamczyk

K. Sosnowska

Olimpiada Filozoficzna

Kwalifikacja do II etapu

Piotr Hajkiewicz

 

 

K. Sosnowska

Olimpiada Filozoficzna

Kwalifikacja do II etapu

Weronika Dróżdż

K. Sosnowska

Olimpiada Filozoficzna

Kwalifikacja do II etapu

Izabela Bera

K. Sosnowska

Olimpiada Filozoficzna

Kwalifikacja do II etapu

Marcin Skotniczy

K. Sosnowska

Olimpiada Filozoficzna

Kwalifikacja do II etapu

Jakub Wołczyk

K. Sosnowska

Olimpiada Filozoficzna

Kwalifikacja do II etapu

 

Fizyka

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs

Zajęte miejsce

Łukasz Witkowski

K. Zawada

Olimpiada z Fizyki

Kwalifikacja do II etapu

Łukasz Witkowski

K. Zawada

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Kwalifikacja do II etapu

Philip Machulec

K. Zawada

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Kwalifikacja do II etapu

 

Geografia

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs

Zajęte miejsce

Aleksander Kijas

M. Brzezinka

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Kwalifikacja do II etapu

Kamil Zych

M. Brzezinka

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Kwalifikacja do II etapu

Piotr Kowalczyk

M. Brzezinka

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Kwalifikacja do II etapu

 

Historia

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs

Zajęte miejsce

Klaudiusz Walnik

J. Machowska

Olimpiada Historyczna

Kwalifikacja do II etapu

Patryk Bąk

J. Machowska

Olimpiada Historyczna

Kwalifikacja do II etapu

Karol Łagosz

P.Stachura

Olimpiada Historyczna

Kwalifikacja do II etapu

Michalina Kruk

P.Stachura

Olimpiada Historyczna

Kwalifikacja do II etapu

Krzysztof Wodecki

J. Machowska

Olimpiada Historyczna

Kwalifikacja do II etapu

Manuela Stępniak

P.Stachura

Olimpiada Historyczna

Kwalifikacja do etapu rejonowego

 

Matematyka

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs

Zajęte miejsce

Łukasz Pędzik

M. Babiarz

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Kwalifikacja do II etapu

Łukasz Witowski

M. Babiarz

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Kwalifikacja do II etapu

Karolina Zasadzień

M. Babiarz

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Kwalifikacja do II etapu

Maciej Doniec

M. Babiarz

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Kwalifikacja do II etapu

Aleksandra Kobiela

M. Babiarz

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Kwalifikacja do II etapu

Aleksandra Kobiela

M. Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat II stopnia

Karolina Zasadzień

M. Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat II stopnia

Oliwia Burnos

M. Rał

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat III stopnia

Piotr Kowalczyk

J. Janus

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat III stopnia

Piotr Cieślik

J. Janus

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat III stopnia

Mateusz Randak

J. Janus

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat III stopnia

Weronika Witkowska

M Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat III stopnia

Patrycja Baran

M Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat III stopnia

Łukasz Witkowski

M Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat III stopnia

Maciej Doniec

M Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat III stopnia

Wiktor Banaszek

M.Rał

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat IV stopnia

Łukasz Pędzik

M. Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat IV stopnia

Konrad Kozłowski

M. Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat IV stopnia

Krzysztof Mizgała

M. Rał

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat V stopnia

Julia Smagowska

M. Rał

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat V stopnia

Paweł Duraj

M. Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat V stopnia

Piotr Demkowicz

M. Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat V stopnia

Kamil Barański

M. Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus

Laureat V stopnia

 

Język niemiecki

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs

Zajęte miejsce

Oskar Chajdys

A.Banot

41. Olimpiada Języka Niemieckiego

Kwalifikacja do II etapu

Alan Własiuk

A.     Banot

41. Olimpiada Języka Niemieckiego

Kwalifikacja do II etapu

 

Język polski

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs

Zajęte miejsce

Julia Sorn

A.  Bednarek - Gajda

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Kwalifikacja do II etapu

 

Przedsiębiorczość

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs

Zajęte miejsce

Marceli Zych

J.Szatan

Olimpiada Lekcje z ZUS

Kwalifikacja do etapu wojewódzkiego

Bartosz Olszewski

J.Szatan

Olimpiada Lekcje z ZUS

Kwalifikacja do etapu wojewódzkiego

Oliwia Burnus

J.Szatan

Olimpiada Lekcje z ZUS

Kwalifikacja do etapu wojewódzkiego

 

WF

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs

Zajęte miejsce

Bączek Ewa

A.Mejsner

Miejskie zawody lekkoatletyczne

IV miejsce

Natalia Ogórowska

A.Mejsner

Miejskie zawody lekkoatletyczne

IV miejsce

Wiktoria Ogórowska

A.Mejsner

Miejskie zawody lekkoatletyczne

IV miejsce

Klaudia Domagała

A.Lewicki

Zawody sportowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

II miejsce dziewczęta

Kamila Kryczek

A.Lewicki

Zawody sportowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

II miejsce dziewczęta

Zuzanna Szydło

A.Lewicki

Zawody sportowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

II miejsce dziewczęta

Kacper Jach

A.Lewicki

Zawody sportowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

V miejsce chłopcy

Bartosz Radziwonowicz

A.Lewicki

Zawody sportowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

V miejsce chłopcy

Kamil Pieczyrak

A.Lewicki

Zawody sportowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

V miejsce chłopcy

Adam Domagalski

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce chłopców

Zawody trwają

Bogusz Sieradzki

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce chłopców

Zawody trwają

Oskar Skotnicki

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce chłopców

Zawody trwają

Jakub Bałdo

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce chłopców

Zawody trwają

Łukasz Misztal

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce chłopców

Zawody trwają

Bartosz Jakubas

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce chłopców

Zawody trwają

Piotr Demkowicz

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce chłopców

Zawody trwają

Dawid Kruczek

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce chłopców

Zawody trwają

Dominik Nowak

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce chłopców

Zawody trwają

Bączek Ewa

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce dziewcząt

Etap miejski

Natalia Ogórowska

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce dziewcząt

Etap miejski

Wiktoria Ogórowska

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce dziewcząt

Etap miejski

Natalia Juniewicz

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce dziewcząt

Etap miejski

Nicole Witkiewicz

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce dziewcząt

Etap miejski

Wiktoria Kozak

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce dziewcząt

Etap miejski

Martyna Berg

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce dziewcząt

Etap miejski

Oliwia Magdziak

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce dziewcząt

Etap miejski

Natalia Kowalska

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce dziewcząt

Etap miejski

Bączek Ewa

A.Lewicki

Zawody sportowe w koszykówce dziewcząt

Etap miejski

 

Indywidualne osiągnięcia uczniów

Imię i nazwisko ucznia

Konkurs

Zajęte miejsce

Agata Mienkina

Konkurs Dąbrowskie Talenty 2017 w ramach akcji charytatywnej Graj i Pomagaj

III miejsce

Sandra Polewska,

Kamil Pieczyrak

Konkurs taneczny Dąbrowskie Talenty 2017 organizowanym w ramach Graj i pomagaj (kategoria duety – szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne);

I miejsce w konkursie tanecznym

 

Grand Prix Polski w Białymstoku

 

I miejsce w tańcach standardowych w kat.16-18 lat

Puchar Świata WDC AL w Jelczu-Laskowicach

II miejsce w tańcach standardowych w kat.do lat 19

Turniej o Puchar Profesora Mariana Wieczystego w Krakowie

I miejsce w tańcach standardowych w kategorii 16-18 lat

Mistrzostwa Okręgu Śląskiego w Mikołowie

I miejsce w tańcach standardowych w kat. 16-18 lat i II miejsce w kategorii 16-20 lat

Mistrzostwa Polski Centralno-Zachodniej w Turznie

III miejsce w tańcach standardowych w kat. 16-18 lat

 

Osiągnięcia uczniów w konkursach od szczebla wojewódzkiego - rok szkolny 2016/2017

Język angielski

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

Marta Krajniewska

Magdalena Helis-Gołąb

Dorota Tuszycka

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

FOX-etap wojewódzki

IV miejsce

 

Biologia

Kamil Leletko

Karolina Gwóźdź

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej- etap wojewódzki

Laureat- reprezentant województwa śląskiego w etapie centralnym (2-4 czerwca 2017 r.)

Konrad Kozłowski

Monika Rutkowska-Czekaj

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej- etap wojewódzki

uczestnik

Jakub Sikora

Monika Rutkowska-Czekaj

Wojewódzki Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem "W świecie roślin i zwierząt"

półfinalista

Emilia Grabarczyk

Monika Rutkowska-Czekaj

XXI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności - etap wojewódzki

uczestnik

Monika Grabka

Monika Rutkowska-Czekaj

VI Olimpiada Wiedzy pod hasłem "Podstępne WZW" - finał konkursu wojewódzkiego

uczestnik

Weronika Sitko

Monika Rutkowska-Czekaj

VI Olimpiada Wiedzy pod hasłem "Podstępne WZW" - finał konkursu wojewódzkiego

uczestnik

 

Fizyka

Karol Białas

Karol Zawada

Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców

Srebrny medal w kategorii fizyka

Karol Białas

Karol Zawada

Olimpiada Fizyczna

finalista

Karol Białas

Karol Zawada

XXXIX Wojewódzki Drużynowy Turniej z Fizyki

I miejsce w kategorii Model Naukowy

Karol Białas

Karol Zawada

XXXIX Wojewódzki Drużynowy Turniej z Fizyki

II miejsce w klasyfikacji generalnej

Kamil Gomulski

Karol Zawada

Olimpiada Astronomiczna

Udział w II etapie

Kamil Gomulski

Karol Zawada

XXXIX Wojewódzki Drużynowy Turniej z Fizyki

I miejsce w kategorii Model Naukowy

Kamil Gomulski

Karol Zawada

XXXIX Wojewódzki Drużynowy Turniej z Fizyki

II miejsce w klasyfikacji generalnej

Łukasz Witkowski

Karol Zawada

Olimpiada Fizyczna

Udział w części doświadczalnej II etapu

Łukasz Witkowski

Karol Zawada

Polsko – Ukraiński Konkurs z Fizyki „Lwiątko”

Zwycięzca, tytuł „kaon”

Łukasz Witkowski

Karol Zawada

XXXIX Wojewódzki Drużynowy Turniej z Fizyki

I miejsce w kategorii Model Naukowy

Łukasz Witkowski

Karol Zawada

XXXIX Wojewódzki Drużynowy Turniej z Fizyki

II miejsce w klasyfikacji generalnej

Łukasz Witkowski

Karol Zawada

XXI Konkurs Wiedzy Technicznej

II miejsce

Łukasz Witkowski

Karol Zawada

Ogólnopolska Olimpiada „O diamentowy indeks AGH”

Udział w etapie II

(konkurs 3-etapowy)

 

Geografia

Julia Badiura

Margita Brzezinka

Ogólnopolska Olimpiada AGH O Diamentowy Indeks

Finalistka

Mateusz Korzec

Margita Brzezinka

Ogólnopolska Olimpiada AGH O Diamentowy Indeks

Zakwalifikowanie się do II etapu; udział w II etapie

(Konkurs 3-etapowy)

Paweł Jurczyński

Margita Brzezinka

Ogólnopolska Olimpiada AGH O Diamentowy Indeks

Zakwalifikowanie się do II etapu; udział w II etapie

(Konkurs 3-etapowy)

Jakub Grędel

Margita Brzezinka

Ogólnopolska Olimpiada AGH O Diamentowy Indeks

Zakwalifikowanie się do II etapu; udział w II etapie

(Konkurs 3-etapowy)

Magdalena Puchała

Margita Brzezinka

Ogólnopolska Olimpiada AGH O Diamentowy Indeks

Zakwalifikowanie się do II etapu; udział w II etapie

(Konkurs 3-etapowy)

Weronika Basta

Margita Brzezinka

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy PTTK „Poznajemy Ojcowiznę”

I miejsce w województwie

 

Historia

Krzysztof Wodecki

Joanna Machowska

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna

Udział w etapie ustnym

Patrycja Zubień

Joanna Machowska

Wojewódzki konkurs: ,,Asy przestworzy”

III miejsce

 

Język hiszpański

Emilia Winter

Marzena Twardy

Regionalny Konkurs Plastyczny „Hiszpańskie Inspiracje”

III miejsce

Wiktoria Simka

Marzena Twardy

Międzyszkolny Konkurs „Co kraj to obyczaj. Ruszaj z nami do Hiszpanii ”

II miejsce

 

Informatyka

Łukasz Witkowski

Bartosz Zawarczyński

XXI Konkurs Wiedzy Technicznej Uniwersytet Śląski Wydział Informatyki i Nauki
o Materiałach

Laureat II miejsce

 

Matematyka

Łukasz Pędzik

Mariola Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus 26 edycja

 

Laureat I stopnia

Emilia Lorenc

Mariola Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus 26 edycja

 

Laureat I stopnia

Bartosz Olszewski

Mariola Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus 26 edycja

 

Laureat V stopnia

 

Phillip Machulec

Mariola Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus 26 edycja

 

Laureat IV stopnia

Weronika Witkowska

Mariola Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus 26 edycja

 

Laureat IV stopnia

Łukasz Witkowski

Mariola Babiarz

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus 26 edycja

 

Laureat V stopnia

Łukasz Pędzik

Mariola Babiarz

Kangur Matematyczny

Wyróżnienie

Michał Karcz

Mariola Babiarz

Kangur Matematyczny

Wyróżnienie

Łukasz Witkowski

Mariola Babiarz

Kangur Matematyczny

Wyróżnienie

Michał Karcz

Mariola Babiarz

Alfik matematyczny 2016

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku

Łukasz Witkowski

Mariola Babiarz

Alfik matematyczny 2016

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku

Łukasz Pędzik

Mariola Babiarz

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH X edycja

 

II etap konkursu

(konkurs 3-etapowy)

Łukasz Witkowski

Mariola Babiarz

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH X edycja

II etap konkursu

(konkurs 3-etapowy)

Łukasz Witkowski

Mariola Babiarz

XXI Konkursie Wiedzy Technicznej

II miejsce

Piotr Cieślik

Jolanta Janus

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus 26 edycja

Laureat IV stopnia

Paweł Jurczyński

Jolanta Janus

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus 26 edycja

Laureat V stopnia

Dawid Jakóbczak

Jolanta Janus

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus 26 edycja

Laureat III stopnia

Kamil Gomulski

Jolanta Janus

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus 26 edycja

Laureat II stopnia

Karol Białas

Jolanta Janus

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus 26 edycja

Laureat I stopnia

Piotr Cieślik

Jolanta Janus

Alfik matematyczny 2016

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

Karol Białas

Jolanta Janus

Alfik matematyczny 2016

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku

Piotr Cieślik

Jolanta Janus

Kangur Matematyczny

Bardzo dobry

Mateusz Randak

Jolanta Janus

Kangur Matematyczny

Wyróżnienie

Klasa I E

Jolanta Janus

Matematyka bez granic

III miejsce

 

Język polski

Patrycja Gacek

Magdalena Kańska-Przybysz

XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

udział – etap wojewódzki

Szymon Porębski

Dorota Tylec-Knapik

XXIX Olimpiada Filozoficzna

finalista

Ilona Lekka

Dorota Tylec-Knapik

XXIX Olimpiada Filozoficzna

udział okręg katowicki

Justyna Nowak

Dorota Tylec-Knapik

XXIX Olimpiada Filozoficzna

udział okręg katowicki

Katarzyna Zarębska

Dorota Tylec-Knapik

XXIX Olimpiada Filozoficzna

udział okręg katowicki

Julia Pachnik

Klarysa Sosnowska

Ogólnopolski Konkurs ”Świat ukryty w literaturze.....”.

IV miejsce

Anna Urbańczyk

Klarysa Sosnowska

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy „Przyszłość w rozumie” kat.Wiedza o Języka Polskim

I miejsce

Anna Zygmunt

Klarysa Sosnowska

XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego- etap wojewódzki

udział – etap wojewódzki

Anna Zygmunt

Klarysa Sosnowska

XXIX Olimpiada Filozoficzna

rekomendacja do etapu centralnego

Aleksander Wencel

Klarysa Sosnowska

XXIX Olimpiada Filozoficzna

udział okręg katowicki

Jakub Wołczyk

Klarysa Sosnowska

XXIX Olimpiada Filozoficzna

udział okręg katowicki

Natalia Buła

Klarysa Sosnowska

XXIX Olimpiada Filozoficzna

udział okręg katowicki

 

Przedsiębiorczość

Aleksandra Protasiewicz

Szymon Landecki

Dominik Klich

Piotr Radziwonowicz

Wojewódzki Projekt Edukacyjny-Fabryka Kreatywnego Biznesu

I miejsce

Karol Łagosz

Piotr Radziwonowicz

Konkurs „Pomysł na Zagłębie”

II miejsce

 

Religia

Wojciech Dobczyński

Anna Zawadzka

X Diecezjalny Konkurs Wiedzy Wielkie Osobowości Kościoła- o. Rafał Kalinowski i br.Albert Chmielowski

III miejsce

Emilia Grabarczyk

Anna Zawadzka

X Diecezjalny Konkurs Wiedzy Wielkie Osobowości Kościoła- o. Rafał Kalinowski i br.Albert Chmielowski

wyróżnienie

 

W-F

Weronika Janc

 

Mistrzostwa Polski Seniorów W Żeglarstwie Klasy 470

II miejsce

 

Wiedza o społeczeństwie

Kamil Gomulski

Piotr Radziwonowicz

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

finalista

 

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. S.  Żeromskiego

Przedmiot

Geografia

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Julia Badiura

Margita Brzezinka

XXIII Ogólnopolski konkurs Krajoznawczy ,,Poznajemy Ojcowiznę”- etap wojewódzki

II Miejsce w etapie wojewódzkim

IX Ogólnopolska Olimpiada ,, O Diamentowy Indeks AGH” ” z przedmiotu geografia z elementami geologii

Drugi etap

2

Magdalena Puchała

Margita Brzezinka

XXIII Ogólnopolski konkurs Krajoznawczy ,,Poznajemy Ojcowiznę”- etap wojewódzki

II Miejsce w etapie wojewódzkim

IX Ogólnopolska Olimpiada ,, O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii

Drugi etap

3

Wiktoria Rzepkowska

Margita Brzezinka

XXIII Ogólnopolski konkurs Krajoznawczy ,,Poznajemy Ojcowiznę”- etap wojewódzki

II Miejsce w etapie wojewódzkim

4

Jakub Grędel

Margita Brzezinka

IX Ogólnopolska Olimpiada ,, O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii

Drugi etap

5

Agnieszka Kamińska

Margita Brzezinka

IX Ogólnopolska Olimpiada ,, O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii

Drugi etap

6

Aleksandra Miecznikowska

Margita Brzezinka

IX Ogólnopolska Olimpiada ,, O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii

Drugi etap

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Język niemiecki

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Aleksandra Brudzińska

Aleksandra Banot

IV Konkurs Realioznawczy o Republice Federalnej Niemiec i Mieście Kolonii

Organizowany przez Uniwersytet Śląski

Finalistka

2

Wiktor Dąbrowski

Aleksandra Banot

39 Olimpiada Języka Niemieckiego

Etap II, eliminacje ustne

3

Agnieszka Kamińska

Aleksandra Banot

39 Olimpiada Języka Niemieckiego

Etap II

4

Martin Odyjas

Aleksandra Banot

Wojewódzki Konkurs ,, I Ty możesz zostać Poliglotą”

III Miejsce

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Język angielski

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Marcin Cudak

Jolan ta Holko

Ogólnopolski Konkurs języka angielskiego FOX

Wynik bardzo dobry

2

Kamil Leletko

Magdalena Helis-Gołąb

Ogólnopolski Konkurs języka angielskiego FOX

Wynik bardzo dobry

 

Konkursy 2015/ 2016 (do szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Język angielski

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Martin Odyjas  (3a)

Edyta Duffek

Wojewódzki konkurs ,, I Ty możesz zostać Poliglotą”

III Miejsce

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Język hiszpański

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Agnieszka Kamińska

Marzena Twardy

VI Olimpiady Języka Hiszpańskiego

Finalistka, etap okręgowy, część ustna

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Historia

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Szymon Porębski

Joanna Machowska

XLII Olimpiada Historyczna Polskiego Towarzystwa Historycznego

II Etap

 

Konkursy 2015/ 2016 (do szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Historia

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Piotr Gaweł

Joanna Machowska

IX Zagłębiowski Konkurs Historyczny Holocaust i eksterminacja Narodu Polskiego w czasie II Wojny Światowej

II miejsce

2

Paweł Jurczyński

Joanna Machowska

IX Zagłębiowski Konkurs Historyczny Holocaust i eksterminacja Narodu Polskiego w czasie II Wojny Światowej

Wyróżnienie

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Język polski

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Wiktoria Strona

Klarysa Sosnowska

Ogólnopolski Konkurs Literacki ,, Wrażliwość na Polskę”

III Miejsce

2

Anna Kaczmarczyk

Aneta Bednarek-Gajda

Wojewódzki konkurs literacki: ,, Pewne prawdy nie mijają, powracają do ludzi wciąż”

III Miejsce

3

Aleksandra Kowalczyk

Klarysa Sosnowska

 

Wojewódzki konkurs literacki: ,, Pewne prawdy nie mijają, powracają do ludzi wciąż”

II Miejsce

4

Natalia Buła

Klarysa Sosnowska

 

Wojewódzki konkurs literacki: ,, Pewne prawdy nie mijają, powracają do ludzi wciąż”

I Miejsce

5

Anna Kołodziejczyk

Klarysa Sosnowska

 

Wojewódzki konkurs literacki: ,, Pewne prawdy nie mijają, powracają do ludzi wciąż”

I Miejsce

6

Szymon Porębski

Dorota Tylec-Knapik

XXVIII Olimpiada Filozoficzna

Etap III centralny

 

Konkursy 2015/ 2016 (do szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Język polski

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Anna Urbnańczyk (2c)

Klarysa Sosnowska

VI Zag,łębiowski Konkur Recytatorski w 100-lecie Dąbrowy Górniczej „obraz naszego miasta i Zagłębia Dąbrowskiego w poezji i prozie”

Wyróżnienie

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Wiedza o Polsce i świecie współczesnym

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Kamil Gomulski

Piotr Radziwonowicz

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

II Etap

2

Patrycja Makieła

Piotr Stachura

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

II Etap

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Wiedza ekonomiczna

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Jakub Wołczyk

Piotr Radziwonowicz

XXIX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

I Etap

2

Michał Lewicki

Piotr Radziwonowicz

XXIX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

I Etap

3

Dawid Urbański

Piotr Radziwonowicz

XXIX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

I Etap

 

Konkursy 2015/ 2016 (do szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Wiedza techniczna

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Michał Lewicki

Karol Zawada, Mariola Babiarz, Bartosz Zawarczyński

XX Konkurs Wiedzy Techniczej

Laureat

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Biologia

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Wiktoria Strona

Monika Rutkowska- Czekaj

Wojewódzki międzyszkolny konkurs ,, w świecie roślin i zwierząt”

Półfinalistka

2

Emilia Malanowska

Karolina Gwóźdź

XXXI Olimpiada Wiedzy ekologicznej

I Etap

3

Wiktoria Wójcik

Karolina Gwóźdź

XXXI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

I Etap

4

Kozłowski Konrad

Monika Rutkowska- Czekaj

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

I Miejsce etap rejonowy,

IV miejsce etap wojewódzki

5

Aleksandra Prochoń

Monika Rutkowska- Czekaj

XLV Olimpiada Biologiczna

II Etap

6

Agnieszka Ryzińska

Monika Rutkowska- Czekaj

XLV Olimpiada Biologiczna

II Etap

7

Zuzanna Siwek

Monika Rutkowska- Czekaj

XLV Olimpiada Biologiczna

II Etap

8

Marta Krajniewska

Monika Rutkowska- Czekaj

XLV Olimpiada Biologiczna

II Etap

9

Paulina Kosiorowska

Karolina Gwóźdź

XLV Olimpiada Biologiczna

II Etap

 

 

Konkursy 2015/ 2016 (do szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Biologia

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Melania Wiszniowska (1b)

Monika Rutkowska- Czekaj

Miejski Drużynowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej

I miejsce

2

Konrad Kozłowski (1b)

Monika Rutkowska- Czekaj

Miejski Drużynowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej

I miejsce

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Chemia

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

6 uczniów

Anna Czernecka

Wojewódzki Konkurs Chemiczny ,, Randka z chemią”

Wyniki konkursu będą ogłoszone w czerwcu

 

Konkursy 2015/ 2016 (do szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Religia

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1.

Daniel Krzywański (2c)

Zbigniew Mularczyk

IX Diecezjalny Konkurs Wiedzy „Wielkie Osobliwości Kościoła”  „Święty Maksymilian Maria Kolbe Apostoł Niepokalanej Pośredniczki łask i Męczennik Oświęcimia”

udział

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Fizyka

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1

Karol Białas (kl. 2a)

Karol Zawada

Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców, ICYS 2016

Złoty medal (kategoria fizyka)

65. Olimpiada fizyczna

Etap II (część doświadczalna)

Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców

Złoty medal, tyt. laureata

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, kategoria: fizyka

Finalista

XXXVIII Wojewódzki Drużynowy Turniej z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego

 

5 miejsce

XXXVIII Wojewódzki Drużynowy Turniej z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego

II miejsce w kategorii model naukowy

2

Kamil Gomulski (kl. 2a)

Karol Zawada

Polsko – Ukraiński Konkurs z Fizyki „Lwiątko”

Laureat 3 stopnia – honorowy tytuł: taon

XII Wojewódzki Konkurs Astronomiczny

III miejsce

3

Witkowski Łukasz (kl. 1a)

Karol Zawada

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, kategoria: fizyka

Finalista

Polsko – Ukraiński Konkurs z Fizyki „Lwiątko”

Laureat 2 stopnia – honorowy tytuł: kaon

38. Wojewódzki Drużynowy Turniej
z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego

 

5 miejsce

38. Wojewódzki Drużynowy Turniej
z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego

II miejsce w kategorii model naukowy

4

Michał Lewicki (kl. 3a)

Karol Zawada

38. Wojewódzki Drużynowy Turniej
z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego

 

5 miejsce

38. Wojewódzki Drużynowy Turniej
z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego

II miejsce w kategorii model naukowy

 

Konkursy 2015/ 2016 (od szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Matematyka

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1.

Karol Białas (kl. 2a)

Jolanta Janus

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

IX Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”

Zakwalifikowanie do drugiego etapu

2.

Julia Waniek (kl. 3a)

Mariola Babiarz

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny”

Wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku – 14 miejsce w województwie

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Mat”

Wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku -  10 miejsce w województwie

IX Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”

Zakwalifikowanie do drugiego etapu

3.

Aleksander Kijas (kl.1a)

Mariola Babiarz

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

4.

Michał Lewicki (kl. 3a)

Mariola Babiarz

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

Mariola Babiarz, Karol Zawada, Bartosz Zawarczyński

Konkurs Wiedzy Technicznej

Laureat

5.

Łukasz Witkowski (kl.1a)

Mariola Babiarz

XXIV Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

II miejsce

Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny”

Wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku – 4 miejsce w województwie

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Mat”

Wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku – 7 miejsce w województwie

6.

Krzysztof Żebrowski (kl.3a)

Mariola Babiarz

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Mat”

Wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku – 2 miejsce w województwie

7.

Klasa 1a

Mariola Babiarz

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Matematyka bez granic"

6 miejsce w województwie

8.

Konrad Kozłowski (kl.1b)

Mariola Babiarz

Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny”

Wyróżnienie za uzyskanie dobrego wyniku – 35 miejsce w województwie

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Mat”

Wyróżnienie za uzyskanie dobrego wyniku – 12 miejsce w województwie

9.

Jakub Zaczkowski

Mariola Babiarz

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Mat”

Wyróżnienie za uzyskanie dobrego wyniku – 15 miejsce w województwie

10.

Maciej Nędza

Mariola Babiarz

IX Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”

Zakwalifikowanie do drugiego etapu

 

 

 

 

Konkursy 2015/ 2016 (od  szczebla wojewódzkiego)

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Ś. Żeromskiego

Przedmiot

Matematyka

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

Konkurs (od szczebla wojewódzkiego)

Zajęte miejsce

1.

Karol Białas (kl. 2a)

Jolanta Janus

XVI Miejski Konkurs o Tytuł Matematyka Roku 2016 Miasta Dąbrowa Górnicza

II miejsce

2.

Łukasz Witkowski (kl.1a)

Mariola Babiarz

XIII Dąbrowski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty

Finalista

3.

Weronika Witkowska (kl.1a)

Mariola Babiarz

XIII Dąbrowski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty

I miejsce