II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

II LO im. Stefana Żeromskiego

w Dąbrowie Górniczej

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł:


 

 

Learn English with us - get a chance to laugh (or not) !

W dniu  14 kwietnia 2015 liczna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział  Europejskim Programie Edukacyjnym NaukaBezGranic. Celem tego programu jest integracja nauczania języka angielskiego z kulturą, sztuką, literaturą, mediami oraz  rozrywką. Myślą przewodnią tych projektów jest nauka poprzez zabawę.

Wspaniałe przedstawienie w języku angielskim  A Ticket to Birmingham , które miało miejsce w katowickim teatrze Korez,właśnie było doskonałym przykładem na to, że nauka języka angielskiego nie musi odbywać się tylko w murach szkolnych.

Nasi uczniowie mieli okazję poznać próbkę angielskiego humoru w satyrycznym stylu Monty Pythona, odwiedzić brytyjską stację kolejową, pocztę i hotel Splendido, a przy okazji aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu.

Pełne zrozumienie spektaklu było dla naszych uczniów łatwe, gdyż uprzednio zapoznaliśmy się w odpowiednim zakresie z twórczością Monty Pythona oraz poznaliśmy słownictwo potrzebne nam w trakcie przedstawienia.

Join us next time!

 

KOLEJNY OGROMNY SUKCES!

BARTOSZ KOWAL

został

FINALISTĄ XIV OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

LAUREACI STOPNIA CENTRALNEGO

Uczniowie klasy III C

KARINA KĘDZIA i BARTOSZ KOWAL

zostali

LAUREATAMI STOPNIA CENTRALNEGO

VIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ

"O DIAMENTOWY INDEKS AGH".


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

 

KOLEJNY OGROMNY SUKCES!


DAWID SIKORA

został

FINALISTĄ XIX KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Piłkarki ręczne Mistrzyniami Dąbrowy Górniczej

W marcu odbył się finał zawodów sportowych o Mistrzostwo Dąbrowy Górniczej szkół ponadgimnazjalnych w piłkę ręczna dziewcząt. W finale imprezy znalazły się zawodniczki z I LO, II LO, V LO i ZSE. W zawodach rozgrywane były systemem "każdy z każdym"w pierwszym meczu nasze zawodniczki pokonały I LO 3 : 2. W drugim spotkaniu z ZSE 2 : 2, a w trzecim wygrały z drużyną V LO 7 : 2 zdobywając tym samym tytuł MISTRZA DĄBROWY GÓRNICZEJ.
W zawodach rejonowych nasze zawodniczki zdobyły 3 miejsce.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!

 

Dni Otwarte 2015

 

Rozstrzygnięcie Konkursu „W adidasach na koncert”

 

 

VI edycja Konkursu Młody Ekonomista

26 marca w naszym liceum miała miejsce kolejna, VI edycja konkurs Młody Ekonomista. Brało w nim udział 5 drużyn z Dąbrowy Górniczej i Będzina. Konkurs składał się z 4 części:

I część – każdy uczestnik samodzielnie rozwiązywał zadania dotyczące obliczeń procentowych;

II część – po zobaczeniu prezentacji multimedialnej, uczestnicy  musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące filmu, wykazując się przy tym spostrzegawczością i doskonałą pamięcią.

III część – na podstawie prezentacji firmy przez ubiegłorocznych zwycięzców uczestnicy mieli przygotować nazwę oraz hasło reklamowe dla tej firmy. W tej części uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością młodych „biznesmenów”.

III część - konkurs kończyła konkurencja, w której uczestnicy odgadywali kalambury przygotowane przez drużyny.

Było dużo dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji. Dla wszystkich uczestników i ich opiekunów przygotowano poczęstunek.

Tak uplasowały się wyniki konkursu:

I miejsce:

drużyna z Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej w składzie: Bartłomiej Plewnia, Patryk Skupień, Marcin Borzęcki.

II miejsce: drużyna  Gimnazjum m nr 4 w Dąbrowie Górniczej w składzie: Konrad Kozłowski, Adam Zasucha, Marcel Pikuła.

III miejsce: drużyna z Gimnazjum nr 3 w składzie: Olga Weber, Wiktoria Dęga, Weronika Witkowska.

Wyróżnienia  dla uczniów ze szkół: Gimnazjum nr 4 w Będzinie i Gimnazjum nr 9 w Dąbrowie Górniczej.

Każdy uczestnik otrzymał wartościowe nagrody książkowe ufundowane przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy w progi naszej szkoły już we wrześniu…

organizatorzy:

Anna Juda, Mariola Babiarz, Jolanta Janus, Magdalena Helis-Gołąb

 

XIV MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

SUKCES! SUKCES! SUKCES!


Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły znalazło się w FINALE XIV Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego. Są to: Bartosz Kowal z klasy IIIc oraz Agnieszka Kamińska z klasy IIa.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

 

Wycieczka do Anglii i Walii

Piątego marca trzydziestoosobowa grupa uczniów zamiast na lekcje udała się do zielonego autokaru, by razem przeżyć wspólną, tygodniową przygodę - wycieczkę do Anglii oraz Walii. Zostaliśmy ciepło powitani przez naszego przewodnika, który okazał się być wspaniałym towarzyszem i kierownikiem tej wyprawy. Wyjechaliśmy około godziny dziesiątej rano, by już następnego dnia odwiedzić urokliwe miasto Canterbury. Pogoda nam sprzyjała - bez wątpienia był to rezultat działania magicznej piosenki “Słoneczko nasze, rozchmurz buzię”. Po odwiedzeniu najładniejszych zakątków miejscowości, przyszedł czas na zakupy. Gwoździem programu - nie tylko w Canterbury, ale i również w Londynie oraz Oxfordzie - był Primark. Niemal każda dziewczyna codziennie wychodziła stamtąd trzymając wypchaną torbę. Inni uczniowie odwiedzili również antykwariat Oxfam, gdzie można było kupić wspaniałe książki w przystępnych cenach.

Zmęczeni długą podróżą oraz dniem spędzonym w Canterbury, udaliśmy się do rodzin, u których mieliśmy spędzić dwie kolejne noce. Była to okazja do poznania bardzo miłych i interesujących ludzi, a ich uprzejmość i opiekuńczość na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Więcej…
 


Strona 1 z 36