II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

II LO im. Stefana Żeromskiego

w Dąbrowie Górniczej

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł:


 

Projekt  Next Step

W dniach 27 września – 4 października 2015 II Liceum Ogólnokształcące wzięło udział w międzynarodowym projekcie Next Step organizowanym przez organizację AIESEC i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Dzięki tej współpracy uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wykładach i warsztatach prowadzonych przez dwoje młodych wolontariuszy – Tatię z Gruzji oraz Navjota z Indii. Wolontariusze ciekawie opowiadali o kulturze i zwyczajach Gruzji i Indii, przygotowali prezentacje multimedialne pokazujące m.in. najpiękniejsze zakątki ich krajów, tańce ludowe, tradycyjne potrawy, czy codzienne życie młodych ludzi. Nasi uczniowie mogli zapoznać się także z podstawowymi zwrotami w językach ojczystych naszych gości, porozmawiać z nimi, zadać pytania, szlifując przy tym swój angielski. Wolontariusze mieszkali u rodzin naszych uczennic, którym bardzo dziękujemy za gościnność, opiekę i swój czas im poświęcony. Dzięki tak miłemu przyjęciu wolontariusze na pewno zapamiętają Dąbrowę jako miejsce, do którego warto wrócić.

Więcej…
 

Zaćmienie Księżyca   28.09.2015r


W poniedziałek 28 września mieliśmy okazję podziwiać całkowite zaćmienie Księżyca, które było obserwowane przez wielu uczniów naszej szkoły.

Do zjawiska tego typu dochodzi wówczas, gdy Księżyc znajdzie się dokładnie po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce i oba ciała znajdą się niemal na jednej linii, aby tor Księżyca przeciął cień ziemi. W takim wypadku występuje zaćmienie całkowite. Gdy Księżyc przetnie półcień Ziemi dojdzie do zaćmienia półcieniowego, znacznie mniej efektownego.  Zaćmienie Księżyca, trwające nawet kilka godzin, jest doskonale znane miłośnikom astronomii.

Więcej…
 

Lekkoatleci na drugim stopniu podium.

Reprezentacje dziewcząt jak i chłopców stanęły na drugim stopniu podium w lekkoatletycznych mistrzostwach Dąbrowy Górniczej szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się 23.09.2015r . Nasi uczniowie musieli uznać wyższość jedynie zawodników  trenujących  w Zespole Szkół Sportowych.

Najlepiej w naszej drużynie spisały się :

  • Olimpia Rząd – wygrała konkurs pchnięcia kulą z wynikiem 9,36
  • Adrianna Czapla – zwyciężyła na dystansie 800m z wynikiem 2,25 sek
Więcej…
 

 

Wymiana z Kappeln - 25 lat

Od 25 lat nasza szkoła prowadzi program wymiany ze szkołą Klaus - Harms - Schule znajdującą się w północnej części Niemiec, w mieście Kappeln.

12 września o godz. 17:00, w sobotę wyruszyliśmy z Katowic, aby rano być już na miejscu. W Kappeln przywitali nas nasi zagraniczni koledzy. Całą niedzielę spędziliśmy w domu z goszczącymi nas rodzinami, aby odpocząć po wyczerpującej podróży.

Więcej…
 

Siatkówka plażowa Natalia Buła i Paulina Sikora na podium !!!

W dniu 22.09.2015r. uczennice klasy 2c Natalia Buła i Paulina Sikora wraz z opiekunem mgr Arturem Lewickim pojechały na turniej siatkówki plażowej zorganizowany przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. Były to bardzo długie zawody. Pierwsze mecze rozpoczęły się o godzinie 9:30, a ostatni  skończył się przed godziną 18:00. Nasze dziewczęta spisały się rewelacyjnie, zajmując trzecie miejsce pośród 23 startujących par ze szkół średnich z Dąbrowy Górniczej, Katowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Chorzowa, Gliwic i Świętochłowic. Dziewczęta szły przez turniej jak burza, dopiero w półfinale uległy późniejszym zwyciężczyniom z VIII L.O. z Katowic. W meczu o trzecie miejsce nasze dziewczyny pokonały parę  IV L.O. z Katowic. GRATULACJE!!!!


 

Uniwersytet Licealisty Śląskiego Uniwersytetu Medycznego dla najzdolniejszych

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Zuzanna Myrta z klasy 3 B i Kamil Leletko z klasy 2 B pomyślnie przeszli postępowanie kwalifikacyjne i będą w roku szkolnym 2015/2016 reprezentować II Liceum im. Stefana Żeromskiego w projekcie edukacyjnym pt. Uniwersytet Licealisty realizowanym przy Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Więcej…
 

Porozumienie Katowickie

 

Ślubowanie klas I

14 września 2015 r. świętowaliśmy uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W tym szczególnym dniu nowi uczniowie oficjalnie dołączyli do  społeczności "Żeromszczaków". Doniosłym momentem uroczystości stało się wspólne odśpiewanie hymnu szkoły, a przede wszystkim treść ślubowania, podczas którego uczniowie klas pierwszych przyrzekali przynosić dumę naszej szkole i godnie ją reprezentować.

Więcej…
 

Magda Lorek najlepsza w Dąbrowie Górniczej.

W dniu 18.09.2015r. nasi uczniowie wraz z opiekunem mgr Arturem Lewickim wzięli udział w indywidualnych mistrzostwach Dąbrowy Górniczej w biegach na orientację. Zawody odbyły się w „Parku Zielona”, a reprezentowali nas:

Więcej…
 

Współpraca MKS -u Dąbrowa Górnicza Koszykówka z II LO w Dąbrowie Górniczej


Więcej…
 


Strona 1 z 39