II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

II LO im. Stefana Żeromskiego

w Dąbrowie Górniczej

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł:


 

XIV MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

SUKCES! SUKCES! SUKCES!


Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły znalazło się w FINALE XIV Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego. Są to: Bartosz Kowal z klasy IIIc oraz Agnieszka Kamińska z klasy IIa.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

 

Wycieczka do Anglii i Walii

Piątego marca trzydziestoosobowa grupa uczniów zamiast na lekcje udała się do zielonego autokaru, by razem przeżyć wspólną, tygodniową przygodę - wycieczkę do Anglii oraz Walii. Zostaliśmy ciepło powitani przez naszego przewodnika, który okazał się być wspaniałym towarzyszem i kierownikiem tej wyprawy. Wyjechaliśmy około godziny dziesiątej rano, by już następnego dnia odwiedzić urokliwe miasto Canterbury. Pogoda nam sprzyjała - bez wątpienia był to rezultat działania magicznej piosenki “Słoneczko nasze, rozchmurz buzię”. Po odwiedzeniu najładniejszych zakątków miejscowości, przyszedł czas na zakupy. Gwoździem programu - nie tylko w Canterbury, ale i również w Londynie oraz Oxfordzie - był Primark. Niemal każda dziewczyna codziennie wychodziła stamtąd trzymając wypchaną torbę. Inni uczniowie odwiedzili również antykwariat Oxfam, gdzie można było kupić wspaniałe książki w przystępnych cenach.

Zmęczeni długą podróżą oraz dniem spędzonym w Canterbury, udaliśmy się do rodzin, u których mieliśmy spędzić dwie kolejne noce. Była to okazja do poznania bardzo miłych i interesujących ludzi, a ich uprzejmość i opiekuńczość na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Więcej…
 

Olimpiada Matematyczna " O Diamentowy Indeks AGH"

Z satysfakcją informujemy, że troje uczniów z klasy III C: Karina Kędzia, Bartosz Kowal i Dawid Sikora zakwalifikowało się do III - go etapu Olimpiady Matematycznej " O Diamentowy Indeks AGH".

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

 

Kolejna wizyta gości z Niemiec 16.02.2015 -23.02.2015

Wydawało nam się, że te siedem dni będzie przedłużeniem naszych ferii, tyle tylko, że ten tydzień to było coś więcej, coś, czego nie zapomnimy do końca życia. Nie chodzi tu o miejsca, które zwiedziliśmy czy rzeczy, które zrobiliśmy, ale o ludzi, z którymi przeżyliśmy ten czas.

Więcej…
 

MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

SUKCES MIŁOŚNIKÓW

JĘZYKA  NIEMIECKIEGO

 

Miło nam poinformować, że do II etapu XIV Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikowało się 3 uczniów naszego liceum. 14 marca jedziemy do Bielska- Białej walczyć o miejsca w finale!


Życzymy powodzenia

 

Olimpiada Języka Niemieckiego

Kolejny sukces na arenie języka niemieckiego! Spieszymy poinformować, że Agnieszka Kamińska, uczennica klasy II a, zakwalifikowała się do etapu okręgowego 38. Olimpiady Języka Niemieckiego.

 

Gratulujemy!!!!!

 

Międzynarodowa Olimpiada Języka Angielskiego

11 naszych uczniów zakwalifikowało się do II etapu XIV Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego. Są to: Martyna Terelak,  Jakub Banasik, Justyna Sikora, Dawid Romański, Mateusz Kępa, Katarzyna Peroń, Patrycja Janowska, Paulina Wiśniewska, Edyta Czerniakowska, Paulina Mołas i Martin Odyjas.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych etapach!!!
GOOD LUCK!!!

 

Olimpiada Języka Hiszpańskiego

Miło nam poinformować, że Weronika Kaniowska, uczennica klasy II d, zakwalifikowała się do etapu okręgowego V Olimpiady Języka Hiszpańskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 

Jak wieczór kawalerski to tylko w Krakowie

W dniu 16 stycznia 2015 uczniowie naszej szkoły  pod opieką nauczycieli po raz kolejny i znów bardzo licznie wybrali się na spacer uliczkami magicznego Krakowa, aby pod wieczór zasiąść na widowni Teatru "Bagatela".

Tadeusz Boy-Żeleński wymyślając tę nazwę nawet nie sądził, że spektakle tam grywane w późniejszych latach będą nie lada gratką dla miłośników dobrej rozrywki teatralnej.

Tym razem dane nam było rozkoszować się niebywałym kunsztem aktorskim "pierwszego garnituru" zespołu teatru Bagatela we wspaniałej komedii omyłek pt :
"Wieczór Kawalerski" w reżyserii doskonałego scenarzysty i reżysera Pawła Pitery.

Tytułowy "Wieczór kawalerski" to kolejne dzieło, a właściwie farsa znanego dramaturga Robina Hawdona. Autor świetnie przedstawia zagubienie człowieka w dwuznacznych sytuacjach, niedomówienia i komizm sytuacyjny.

Sztuka bardzo nas rozbawiła ,dała "wskazówki" zwłaszcza męskiej części publiczności jakie "konsekwencje" może nieść taki wieczór kawalerski.

Miłośnikom wypraw do teatru serdecznie polecamy sztukę a my zapraszamy na kolejne wyprawy intelektualne i szukanie nowych,wspaniałych wrażeń.

Tym razem mamy zamiar odwiedzić dostojny gmach filharmonii katowickiej oraz bytomską operę.Smile


 

Szczęścia życzymy uczniom: Weronice Janc, Wiktorii Stronie i Igorowi Pacha w kolejnym, okręgowym etapie XXVII Olimpiady Filozoficznej. Mamy nadzieję, że godnie będą bronili barw naszej szkoły. Powodzenia!!!

 

 

Katarzyna Peroń, Maciej Kilian i Martin Odyjas to uczniowie naszego liceum, którzy zakwalifikowali się do części pisemnej XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w olimpijskich zmaganiach.

 

„Prawa dziecka w praktyce” czyli zajęcia z doktorem nauk prawnych Panią Anną Pacholską

Upowszechnianie zapisów Konwencji o prawach dziecka w szerokich kręgach społeczeństwa: wśród nauczycieli, rodziców, przedstawicieli prawa, a przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży jest jednym z zadań Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Nasze liceum, jako członek Klubu Szkół UNICEF, zostało zaproszone do udziału w akcji zorganizowanej przez UNICEF i Naczelną Radę Adwokacką  z okazji 25 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka: „Prawa dziecka w praktyce”. 10 stycznia 2015 roku gościliśmy w szkole doktora nauk prawnych Panią Annę Pacholską, która poprowadziła zajęcia dla uczniów naszego liceum, którzy dowiedzieli się jak interpretować zapisy Konwencji o prawach dziecka oraz nabyli praktyczną wiedzę, jak powinni zachować się w konkretnych sytuacjach, gdy naruszane są ich prawa.

 


Strona 1 z 36