II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej

II LO im. Stefana Żeromskiego

w Dąbrowie Górniczej

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł:

Spotkanie wolontariuszy z przedszkolakami

Finalistka XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy Ie – Weronika Janc, zajęła II miejsce w etapie wojewódzkim XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

Uroczyste podsumowanie eliminacji wojewódzkich i wręczenie nagród odbyło się 30. 04. 2015 roku w Centrum Promocji Bytomia w Bytomiu.

Weronice gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Konkurs Easy Come Easy Go dla gimnazjalistów-lingwistów rozstrzygnięty!!!

Tuż przed majówką koledzy i koleżanki z pobliskich szkół gimnazjalnych zawitali w progi naszej szkoły aby pochwalić się znajomością idiomów i przysłów w języku angielskim oraz wziąć udział w prezentacji dotyczącej muzycznej pasji jednej z naszych uczennic. Gratulujemy zdobytych umiejętności wszystkim, którzy stanęli w szranki z tym trudnym tematem!

W szczególności chcielibyśmy wyróżnić osoby, które stanęły na podium i odebrały główne nagrody

I miejsce – Nela Duffek z I Gimnazjum w Dąbrowie Górniczej

II miejsce – Agnieszka Sitko z Niepublicznego Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu,

Wiktor Jochymczyk z I Gimnazjum w Dąbrowie Górniczej

III miejsce – Sara Foruque z Niepublicznego Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu, Agata Krawiec ze Społecznego Gimnazjum w Dąbrowie Górniczej.

Nasza uczennica w finale konkursu „Skrzydlaty eksperyment Ziemi”

28. 04. 2015 roku odbył się finał wojewódzki konkursu geologicznego „Skrzydlaty eksperyment Ziemi” zorganizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny Państwowy Instytut Badawczy, do którego zakwalifikowała się uczennica klasy IA – Natalia Pająk, której serdecznie gratulujemy!

Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia, uczniowie klasy 1D zorganizowali akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przygotowana uroczystość obejmowała m.in. prezentację faktów historycznych, recytację wierszy, a także odśpiewanie pieśni patriotycznej oraz hymnów. Obchody święta narodowego zwieńczone zostały przez dyrektora naszej szkoły, mgr Sławomira Włodarczyka, który wygłosił krótką przemowę do uczniów.

Pożegnanie klas 3

Learn English with us - get a chance to laugh (or not) !

W dniu  14 kwietnia 2015 liczna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział  Europejskim Programie Edukacyjnym NaukaBezGranic. Celem tego programu jest integracja nauczania języka angielskiego z kulturą, sztuką, literaturą, mediami oraz  rozrywką. Myślą przewodnią tych projektów jest nauka poprzez zabawę.

Wspaniałe przedstawienie w języku angielskim  A Ticket to Birmingham , które miało miejsce w katowickim teatrze Korez,właśnie było doskonałym przykładem na to, że nauka języka angielskiego nie musi odbywać się tylko w murach szkolnych.

Nasi uczniowie mieli okazję poznać próbkę angielskiego humoru w satyrycznym stylu Monty Pythona, odwiedzić brytyjską stację kolejową, pocztę i hotel Splendido, a przy okazji aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu.

Pełne zrozumienie spektaklu było dla naszych uczniów łatwe, gdyż uprzednio zapoznaliśmy się w odpowiednim zakresie z twórczością Monty Pythona oraz poznaliśmy słownictwo potrzebne nam w trakcie przedstawienia.

Join us next time!

Nasze uczennice Mistrzyniami w Taekwondo, Kickboxingu i Ju jitsu

Uczennica klasy 1d CYRANOWSKA ALEKSANDRA zdobyła:

- złoty i srebrny medal w Pucharze Polski w Taekwondo

- srebro w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu

- dwa srebrne medale w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski

- srebrny medal w Mistrzostwach Drużynowych Polski w Taekwondo

- złoto w Mistrzostwach Świata w Taekwondo

- złoto w Pucharze Europy w Kickboxingu.

Kolejną mistrzynią z tej klasy jest WIKTORIA LIS, która zdobyła:

- Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Świata w Ju jitsu

- srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu

- złoto na Mistrzostwach Polski w Ju jitsu

- brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Judo

- złoto na Pucharze Polski w Judo

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KOLEJNY OGROMNY SUKCES!

BARTOSZ KOWAL

został

FINALISTĄ XIV OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.