Relacja z IX Edycji Żeromstocku 2016


Dnia 11 czerwca odbyła się tradycyjna już impreza naszej szkoły, która kryje się pod tą szlachetną tytułową nazwą. Rzesze naszych uczniów, absolwentów oraz gimnazjalistów aspirujących do bycia w tym gronie, zebrały się razem by stworzyć tą nieziemską atmosferę właśnie na terenie naszej szkoły. Wielkie więzi i duch solidarności zawiązał się nie tylko między uczniami, absolwentami i osobami które zechciały nas odwiedzić, ale również w drużynie złożonej z naszego księdza Marcina Olszewskiego, dyrektora Piotra Pakuły  oraz profesora Artura Lewickiego, który dba o naszą kondycję jako nauczyciel wychowania fizycznego . Pomimo trudów wychowania młodzieży potrafili pokazać swoje zdolności, dając dobrą lekcję gry w piłkę drużynom złożonym z gości  (niestety powołania na mistrzostwa nikt nie dostał). Każdy z nauczycieli wiedział gdzie i w jaki sposób może ukazać swoje ukryte pasje, zaczynając właśnie od wymienionej wyżej drużyny piłkarskiej, przez wokalne umiejętności naszej profesor Joanny Machowskiej po siatkarskie asy serwisowe wicedyrektora Karola Zawady i trafne przyjęcia profesora Piotra Radziwonowicza. Wywiady, promocja projektów wymian zagranicznych oraz  promocja zdrowego stylu życia przeplatana była z rodzinną atmosferą szczerej integracji działaczy naszej szkoły oraz uczniów, licznymi konkursami i losowaniem wyczekiwanych nagród. Cała zabawa podsumowana była posadzeniem małej żeromkowej brzózki symbolizującej nasze zaangażowanie w podejmowane projekty oraz zapał kadry naszej miłej szkoły.