Dzień Patrona 

GALERIA

20 listopada 2017 roku obchodziliśmy Dzień Patrona szkoły. Z okazji tego święta uczniowie klasy II E przygotowali akademię, w której wzięły udział klasy pierwsze i drugie. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniach z absolwentami naszego liceum – panią Aleksandrą Siwek – lekarzem, absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z panem Maciejem Kilianem – studentem prawa na Uniwersytecie Śląskim.

W trakcie akademii przypomniano kilka faktów z życia Stefana Żeromskiego. Zobaczyliśmy występ aktorów Teatru TOF (działającego przy Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej
w Dąbrowie Górniczej) - Aleksego Leśniaka oraz Macieja Kokota, którzy w trakcie krótkiej scenki w żartobliwy i nieco przewrotny sposób pokazali różnice między artystą a prostym chłopem, bo przecież: Nie wszyscy możemy być filozofami, bo któż by świnie pasał?”.

Punktem kulminacyjnym akademii było symboliczne przecięcie wstęgi na drzwiach do naszej nowej biblioteki, która dzięki funduszom budżetu partycypacyjnego przeszła gruntowny remont. Akademia była doskonałą okazją do złożenia podziękowań wszystkim osobom, które przyczyniły się do modernizacji tego ważnego dla wszystkich uczniów miejsca.

Nasze szkolne święto zyskało szczególną oprawę muzyczną, ponieważ już po raz kolejny mogliśmy gościć artystów chóru „Zorza”, który funkcjonuje przy Pałacu Kultury Zagłębia
w Dąbrowie Górniczej.

Akademię zakończyły występy instrumentalistów: Pawła Jończyka (gitara), Dawida Kruczka (ukulele) i Kacpra Jacha (keyboard), którzy wykonali utwór z filmu „Piraci z Karaibów” oraz  tancerzy: Aleksandra Ziuziańskiego i Weroniki Junak.

Dzień Patrona był świetną okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursów organizowanych przez naszą szkołę:

  • VIII Zagłębiowskiego Konkursu Recytatorskiego „Bezmiar morza i smuga cienia” – rzecz o prozie Josepha Conrada – Korzeniowskiego;
  • Międzyszkolnego konkursu „W 70 lat wokół Żeromskiego”;
  • Szkolnego konkursu „Logo 70 – lecia”.