XVII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Języku Obcym i impreza zamknięta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole!

Dnia 19 grudnia 2017 roku miało miejsce ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły -XVII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Języku Obcym, który stanowił równocześnie imprezę zamkniętą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego konkursu uczestnicy prezentowali dobrze wszystkim znane piosenki świąteczne głownie w języku angielskim,  ale również w języku hiszpańskim i rosyjskim. Pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyła Alicji Andrzejczuk   z V LO im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w piosence „HAVE YOURSLF A BLESSED LITTLE CHRISTMAS”. Drugie miejsce zajęła Weronika Piorun z II LO im. Stefana Żeromskiego, a trzecie ex aequo grupa Las Palmas   z piosenką „FELIS NAVIDAD” również z II LO im. Stefana Żeromskiego oraz zespół Świąteczne Krasnale ze Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w piosence „JINGLE BELL ROCK”. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

W jury zasiedli: Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej pan Marek Węgrzynowicz, Inspektor Wydziału Oświaty – pani  Jolanta Wójcik, reprezentant Zespołu Szkół Muzycznych im. M. Spisaka (nauczyciel perkusji) – pan Kamil Taborek, nauczyciel języka angielskiego    z I LO im. W. Łukasińskiego – pani Ewa Lis oraz gospodarz imprezy – Dyrektor II LO im. S. Żeromskiego – p. Piotr Pakuła. Uroczystość uświetniły występy taneczne  i muzyczne  uczniów naszej szkoły. Za organizację konkursu odpowiedzialne były panie anglistki - Anna Zasucha oraz Aleksandra Grzesiczak. Drugą część wydarzenia stanowiła licytacja gadżetów  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  i własnoręcznie wykonanych przez wolontariuszy naszej szkoły ozdoby świąteczne. Przygotowaniem licytacji WOŚP zajęła się pani Dorota Tuszycka. Celem WOŚP 2018 jest pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

 

  

 

GALERIA