Konkurs Młody Ekonomista


W dniu 13 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00, w budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, odbył się międzyszkolny konkurs „Młody Ekonomista” pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Była to już dziewiąta edycja konkursu, który co roku cieszy się dużą popularnością.

W tym roku w konkursie wzięły udział drużyny z następujących szkół: Szkoła Podstawowa Nr 8, Szkoła Podstawowa Nr 13, Szkoła Podstawowa Nr 29, V LO oraz II LO. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu z matematyki, który był rozwiązywany przez każdego ucznia samodzielnie. Następnie, po zobaczeniu prezentacji multimedialnej, uczestnicy  musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące filmu, wykazując się przy tym spostrzegawczością i doskonałą pamięcią. Kolejnym zadaniem były kalambury. Następnym elementem konkursu była prezentacja i zareklamowanie jakiegoś produktu, związanego
z innowacyjnymi technologiami. Pomysły na innowacyjne produkty okazały się bardzo ciekawe i szczegółowo dopracowane. 

Po sprawdzeniu prac i podsumowaniu punktów, wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 8  (Gimnazjum Nr 4) w składzie: Adela Mędrek, Jessica Religa, Martyna Szymańska.

II miejsce – drużyna z II LO w składzie: Paweł Duraj, Dawid Maziarski, Marianna Wiśnicka.

III miejsce  - drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 13 (Gimnazjum Nr 5) w składzie: Mateusz Grzyb, Zuzanna Kuzior, Jakub Polko.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Jednocześnie dziękujemy wszystkim za przybycie i za dobrą zabawę!