„Województwo śląskie w obiektywie” – podsumowanie konkursu

12 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Województwo śląskie w obiektywie”.

II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej już po raz czwarty zorganizowało konkurs fotograficzny przeznaczony dla uczniów gimnazjów Dąbrowy Górniczej. Zadaniem uczestników Konkursu było wykonanie 3 zdjęć przedstawiających obiekt przyrodniczy, przemysłowy, zabytek, czy jakąś charakterystyczną budowlę z terenu naszego województwa.

W Konkursie wzięło udział aż 29 uczniów!! Jury w składzie Margita Brzezinka i Małgorzata Koćwin miało trudny orzech do zgryzienia! Wreszcie organizatorkom Konkursu udało się wybrać 6 najlepszych, ich zdaniem, prac. Przyznano dwa pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Jak na konkurs krajoznawczy przystało, młodzi fotografowie dostali także mapy turystyczne i przewodniki po województwie!