Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Języku Obcym

Dnia 18 grudnia 2018 r. odbyła się 18. edycja corocznego Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Języku Obcym. W tegorocznym konkursie wzięło udział dwunastu uczestników ze szkół podstawowych – klasy VII, VIII, gimnazjów oraz szkół średnich z Dąbrowy Górniczej, Będzina i Sosnowca, którzy zaśpiewali wybrane utwory w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. W jury zasiadali: przewodnicząca jury Pani Inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka, Nauczyciel języka angielskiego z I LO im. Waleriana Łukasińskiego oraz Gospodarz imprezy Dyrektor naszej szkoły. W konkursie oceniano umuzykalnienie, sposób prezentacji oraz poprawność językową. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

I miejsce zajęły ex aequo Alicja Andrejczuk z V LO im. Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej w piosence „Santa Claus Is Coming To Town” oraz Paulina Stąpel z II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie w piosence „Silent Night”. Alicja Andrejczuk otrzymała również Nagrodę Publiczności po głosowaniu, które odbyło się w przerwie konkursu, w trakcie obrad jury.

II miejsce zdobyła Wiktoria Trefon z II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie z piosenką „White Christmas”. III miejsce zdobyła Wiktoria Nowek z V LO im. Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej z piosenką „Los Peces En El Rio”. Wyróżnieni zostali Aleksandra Kuk z ZSS w Dąbrowie Górniczej w piosence „Santa Baby”, Oliwia Olech z SP nr 40 w Sosnowcu w piosence „Stille Nacht” oraz Natalia Bruździak z SP nr 40 w Sosnowcu w piosence „Kling Glöckchen”.

Konkurs został przygotowany przez klasę 3D pod opieką nauczycieli języka angielskiego: mgr Edytę Duffek oraz mgr Annę Zasuchę. Konkurs odbył się na bardzo wysokim poziomie i wprowadził wszystkich uczestników, jurorów oraz publiczność w świąteczną atmosferę