Projekt UMO SMCEBI

12 stycznia 2019 r. na Uniwersytecie Śląskim w Chorzowie - w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych - dwunastu uczniów klas I naszego liceum odebrało indeksy z rąk dr hab. Romana Wrzalika. Wraz z rodzicami będą uczestniczyć do lutego 2020 roku w projekcie unijnym UNIWERSYTET MŁODEGO ODKRYWCY. W ramach wykładów, warsztatów, wycieczek będą zgłębiać tajniki fizyki, biofizyki, fizyki medycznej, chemii, kryminalistyki, matematyki, nauki o materiałach, nauki o Ziemi, robotyki, ICT oraz psychologii i pedagogiki (rodzice). Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną Uniwersytetu Śląskiego oraz wybitnych dydaktyków i popularyzatorów nauki z ośrodków akademickich m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Życzymy uczestnikom zapału i cierpliwości oraz czekamy na Wasze małe i wielkie odkrycia naukowe!!!