Uczniowie z Kappeln po raz 29 z wizytą w II LO

W dniach 2 – 8 czerwca 2019 r. w  II LO odbyła się 29 wymiana młodzieży ze szkołą partnerską Klaus Harms Schule z Kappeln (Niemcy). Był to drugi etap wymiany (pierwszy miał miejsce we wrześniu 2018 w Niemczech), mający na celu przełamywanie barier i stereotypów pomiędzy narodami, poznawanie zabytków i kultury Polski i nawiązywanie nowych przyjaźni. Przy okazji uczniowie doskonalili umiejętność posługiwania się językami obcymi. Zarówno młodzież polska, jak i niemiecka, chętnie brała udział w przygotowanych wspólnych aktywnościach, warsztatach, wyjściach, itp. Jak co roku, uczniowie niemieccy byli pod ogromnym wrażeniem nie tylko miejsc zwiedzonych w Polsce (Muzeum Auschwitz, Kopalnia Soli w Wieliczce, Kraków), ale przede wszystkim ujęła naszych gości tradycyjna polska gościnność. Uczestnicy wymiany odwiedzili także Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, gdzie zostali serdecznie przywitani przez wice – prezydenta miasta oraz dostali upominki związane z Dąbrową Górniczą. Wspaniała pogoda pozwoliła na zorganizowanie pożegnalnego grilla w Centrum Sportów Letnich przy Pogorii III. Grupa integrowała się także w czasie gry w kręgle oraz podczas projektu taneczno – plastycznego w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej. Program wymiany był bardzo bogaty i został wysoko oceniony przez obie strony. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej wymiany! Dzięki Wam, już za rok będziemy obchodzić 30-lecie wymiany Polsko-niemieckiej. W tym miejscu należy podkreślić fakt, iż projekt ten, jak co roku, uzyskał dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), która to organizacja od samego początku wspiera nas finansowo, za co również serdecznie dziękujemy.