Zakończenie roku szkolnego

W środę 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Ten rok był dla naszej szkoły pod wieloma względami wyjątkowy: obchodziliśmy 70 – lecie istnienia liceum, kolejny rok z rzędu zdobyliśmy srebrną tarczę Perspektyw i znależliśmy się wśród najlepszych liceów w kraju, uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych konkursach i olimpiadach, w których odnieśli wiele sukcesów, przeprowadziliśmy dni otwarte, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas ósmych oraz gimnazjalnych, zorganizowaliśmy coroczny Żeromstock.

Patron naszej szkoły, Stefan Żeromski, powiedział: „Nauka jest jak niezmierne morze… Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować”.

Wielu uczniów naszego liceum realizowało słowa tego wybitnego pisarza. Efektem ich ciężkiej i systematycznej pracy oraz wzorowej postawy przez cały rok szkolny, była ogromna ilość świadectw z wyróżnieniem, nagród, dyplomów i certyfikatów, które wręczył uczniom Pan Dyrektor Piotr Pakuła.

Pięknym akcentem artystycznym na uroczystości zakończenia roku szkolnego były występy instrumentalne naszych utalentowanych koleżanek.

Jak powiedziała Jane Austen: „Ze wszystkich okropnych rzeczy w życiu najokropniejsze jest pożegnanie.” Było ono trudne również dla nas, jednak cieszymy się, że udało nam się szczęśliwie zakończyć naukę w tym roku szkolnym, a spotkamy się ponownie już we wrześniu. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacji!

GALERIA