Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września 2019 roku po raz kolejny odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Przez dwa poprzedzające to wydarzenie dni można było usłyszeć największe przeboje międzynarodowej piosenki. Natomiast w dniu, kiedy to święto  było obchodzone nauczyciele języka angielskiego ,niemieckiego i hiszpańskiego przygotowali ciekawostki, quizy z nagrodami i poczęstunek z różnych krajów. Można było nauczyć się niemieckich przysłów i podszkolić liczebniki, sprawdzić swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, spróbować gorzkiej ,belgijskiej czekolady ,pikantnej meksykańskiej chili ,pysznej hiszpańskiej tortilli ,nachosów lub pysznych francuskich ciast. W tle uczniowie mogli obejrzeć krótkie filmiki, pokazujące Anglików w codziennych sytuacjach i, skosztować angielskiej herbatki z brytyjska Królową oraz posłuchać „everyday English”.Niesamowitą popularnością  cieszyła się słynna „belgijka” ,która odtańczyli uczniowie i nauczyciele.

Za rok taka impreza również się znakomicie uda.

W imieniu nauczycieli języków obcych-serdecznie zapraszamy.