Spotkanie z poezją i malarstwem

Dnia 7 kwietnia w ramach Dni Otwartych, zarówno nasi uczniowie jak i odwiedzający nasze liceum gimnazjaliści, mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z poezją i malarstwem Krzysztofa Zięcika - kierownika sekcji plastycznej Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Jego pasją twórczą jest malarstwo i poezja, którą próbował zaszczepić wśród młodych ludzi. Jego twórczość poetycka jest ciepła, liryczna , opowiada o teraźniejszości ludzi, z którymi żyje i których kocha.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z twórczością Gościa i dokonać na żywo analizy interpretacyjnej przedstawionych utworów oraz interpretacji malarstwa.

Prezentowane przez Pana Krzysztofa Zięcika utwory poetyckie jak i malarstwo pobudziły uczniów do interpretacji i zastanowienia się nad formą współczesnej sztuki.