Konkurs Młody Ekonomista

W dniu 8 kwietnia 2016 r w ramach Dni Otwartych odbyła się siódma edycja organizowanego przez nauczycieli naszego liceum międzyszkolnego konkursu „Młody Ekonomista”, który co roku cieszy się dużą popularnością. W tym roku w konkursie wzięły udział drużyny z następujących dąbrowskich szkół: Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 13, oraz TZN. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu zadań dotyczących obliczeń procentowych, które były rozwiązywane przez każdego ucznia samodzielnie. Po zmaganiach ściśle umysłowych uczestnicy mieli okazję połączyć wiedzę z rozrywką ilustrując w pomysłowy sposób przygotowane kalambury. Następnie, po zobaczeniu prezentacji multimedialnej, uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące reklam bankowych, wykazując się przy tym spostrzegawczością i doskonałą pamięcią. Kolejnym elementem konkursu była prezentacja nazwy, hasła reklamowego i plakatu firmy. Pomysły na własny buisness okazały się bardzo ciekawe i szczegółowo dopracowane.

Po sprawdzeniu prac i podsumowaniu punktów, wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 5 (ZS nr 2) w składzie:

Julia Madziewicz, Łukasz Pędzik, Bartosz Olszewski

II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 4 w składzie:

Marta Kładź, Agnieszka Stawiarz, Magdalena Horuś

III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 13 (ZS nr 1) w składzie:

Kamil Połacik, Tomasz Kapcia, Mateusz Tymiński.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim za przybycie i za dobrą zabawę. Jednocześnie już zapraszamy za rok na ósmą edycję Międzyszkolnego Konkursu Młody Ekonomista! Pamiętajcie bowiem, Młodzi Ekonomiści, że "Bogaty jest taki człowiek, dla którego świat jest nieustannym odkrywaniem" (Georges Duhamel).