Pedagog Szkolny

mgr Monika Koch - Korga specjalizacja:
- psychokorekcja zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży - studia podyplomowe
- psychologia społeczna - studia podyplomowe.


Godziny pracy:

 

Dzień tygodnia

Monika Koch - Korga

Poniedziałek

8:00– 12.00

Wtorek

13.00 – 17.30

Środa

8.00 – 13.00

Czwartek

13.00 – 17.30

Piątek

8.00 – 12.00

Konsultacje dla rodziców i uczniów:
Pedagog szkolny mgr Monika Koch - Korga pełni dyżury podczas zebrań z rodzicami.
Inne godziny spotkań z rodzicami tylko po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym,pod numerem: 032 262 34 80.

wtorek i czwartek  13:15 - 17:45 Udzielanie pomocy psychologiczno - pedagogicznej dla nauczycieli, rodziców i uczniów w formie poradnictwa psychologicznego

 MATERIAŁY DLA NAUCZYCIELI:

Szkolny system reagowania na agresję i przemoc

Wzorcowa opinia o uczniu

Zasady egzekwowania obowiązku nauki w szkole ponadgimnazjalnej

MATERIAŁY DLA RODZICÓW:

Autoprezentacja

Agresja i przemoc

ADHD

Trening asertywności  


TAM UDZIELĄ CI POMOCY !!!

Niebieska linia- ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie tel.0801120002
Europejski telefon zaufania: 116 111 Strona internetowa: www.116111.pl.
Przy telefonach dyżurują psychologowie z fundacji Dzieci Niczyje.
Telefon działa od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00
Bezpłatna infolinia Sznupka 0900222315


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Dojazdowa 18
woj. śląskie
tel. (032) 2622528; fax. (032) 2622528

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej ul. Aleja Józefa Piłsudskiego 11 http://www.dabrowa.slaska.policja.gov.pl/


CIEKAWE STRONY
http://sieciaki.pl/

To strona dla młodych użytkowników Internetu.

Zawiera porady dotyczące bezpiecznego poruszania się w Sieci oraz porady dotyczące użytkowania komputera (hardware/ software). Można ściągnąć i zaistalować Sieciaka. „Jeśli zainstalujesz nasz program, NetRobi oraz AjPi, Netka, Kompel i Spociak będą wysyłać do Twojego Sieciaka różne komunikaty i zadania konkursowe. Czytając komunikaty będziesz poszerzał swoją wiedzę o Internecie. Nauczysz się jak szybciej i łatwiej korzystać z Internetu. Wykonując zadania na konkursy zdobywasz punkty, poznajesz nowe, ciekawe strony Internetowe i również zdobywasz wiedzę. Sieciak będzie rozwijał się z Tobą. Im więcej zdobędziesz punktów, tym większe będą jego możliwości.”

Oprócz tego znajdziecie strefę rozrywki i muzyki, a także poradę tygodnia oraz katalog ciekawych i bezpiecznych stron.

http://www.kidprotect.pl/

http://www.niebieskalinia.pl/ Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” 

Poradnik dla ucznia podzielony został na dwie części. Z poddziału „zatrzymaj przemoc” uczeń dowiaduje się: czym jest przemoc, jakie są sposoby na przemoc, kiedy i jak o przemocy należy powiadomić dorosłych, jakie obowiązki ma szkoła w zapewnieniu bezpieczeństwa wychowankom. Poddział „jesteśmy przeciw przemocy” poświęcony jest wypowiedziom uczniów na temat przemocy. Twórcy strony zachęcają młodzież do dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poradnik dla rodziców – jak pomóc dziecku - przedstawia ważne i konkretne porady, o tym czym jest przemoc; jak poznać, że dziecko jest ofiarą przemocy; jak rozmawiać z dzieckiem, jak interweniować w sprawie swojego dziecka.

Nauczyciele mogą zapoznać się z wiedzą dotyczącą zjawiska przemocy, otrzymują wskazówki dotyczące rozpoznawania zarówno ofiary przemocy jak i jej sprawcy. Dowiadują się jak pomagać ofierze i jak pracować ze sprawcą przemocy.

Na stronie www. zamieszczone są informacje o programie przeciwdziałania przemocy „Stop” autorstwa Agnieszki Milczarek i Joanny Węgrzynowskiej prowadzonym w wielu miejscach w Polsce.

http://www.dzieckowsieci.pl/

Jest to strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli. Ma pomóc w bezpiecznym korzystaniu z Internetu, zwiększyć świadomość dzieci i dorosłych na temat zagrożeń internetowych i skutecznych metod przeciwdziałania im.

Dzieci mogą zapoznać się z „instrukcją obsługi” Internetu. Przestrzeganie jej zapewni bezpieczne surfowanie po Sieci. Mogą ściągnąć i zainstalować Sieciaka (wszystkie informacje na http://www.sieciaki.pl/ ). Otrzymują netykietę, czyli sawoir wiwre internetowy oraz możliwość ściągnięcia muzyki.

Rodzice otrzymują sporo wiadomości na temat Internetu (m.in. słowniczek pojęć), porady, propozycje stworzenia zestawu dobrych praktyk korzystania z Sieci, łącznie z sugestią zawarcia umowy z dzieckiem i wzorem takiej umowy. Rodzice mogą dowiedzieć się, gdzie i jak interweniować, jeżeli dziecko zetknie się z nieodpowiednimi treściami, będzie narażone na niebezpieczeństwo w prawdziwym świecie czy nękane za pośrednictwem Sieci.

Dla nauczycieli przygotowano wiadomości i materiały o kampanii edukacyjnej promującej bezpieczne korzystanie z Internetu. Do prowadzenia zajęć z tej dziedziny nauczyciele otrzymują materiały dydaktyczne dostępne z poziomu strony. Są to scenariusze zajęć zawierające szeroki opis dotyczący problematyki bezpieczeństwa dzieci w Internecie i wskazówki dotyczące realizacji zajęć. Osobne konspekty zajęć opracowano dla czterech grup: klas I-III szkół podstawowych, klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjum oraz rodziców. Treść scenariusz nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl.

Materiały do wydrukowania to ulotki, plakaty, krzyżówki, kolorowanki i łamigłówki, o które warto wzbogacić zajęcia na temat zagrożeń związanych ze światem wirtualnym.

Dział materiały multimedialne zawiera prezentacje na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, kreskówkę „Sieciaki”, film edukacyjny na temat poszanowania własności intelektualnej w Internecie oraz filmy na temat bezpieczeństwa w Sieci.

Do wykorzystania w ramach zajęć o bezpieczeństwie w Internecie są również raporty z badań na temat zagrożeń związanych z poznawaniem ludzi przez Internet.

Po przeprowadzeniu zajęć na temat bezpieczeństwa w Sieci i wysłaniu pocztą sprawozdania z zajęć wraz z zaadresowaną koperta zwrotną realizatorzy mogą otrzymać zaświadczenie o uczestnictwie w kampanii edukacyjnej Dziecko w Sieci.

Nauczyciele mogą korzystać też z działów: FAQ oraz Jak interweniować?