Światowy Dzień Zdrowia 2014 r.

7 kwietnia hucznie obchodziliśmy w naszym liceum Światowy Dzień Zdrowia. W ramach tego święta postanowiliśmy pokazać dzieciakom z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 9 czym są owady i jak się bronić przed szkodliwością niektórych z nich. Odbyło się to w oprawie artystycznej przedstawienia „Mucha przed sądem” przygotowanego przez klasę 2b.

Pająk z ośmioma odnóżami, musze oczy, owadzie czułki, skrzydełka motyla czy biedronki zrobiły wrażenie na maluchach, które z zainteresowaniem śledziły rozwój wypadków w sądzie leśnym i przemowy obrońcy, oskarżyciela oraz sędziny. Dzięki temu bez problemu odpowiadały na pytania quizu i wygrywały przekąski warzywne i nieodzowne naklejki J. Przedszkolaki wzięły również udział w konkursie plastycznym i zabawach ruchowych na naszej sali gimnastycznej. Zadowolone 72 dzieci opuściło nasze gościnne progi po małym poczęstunku – zdrowe mini kanapeczki i woda mineralna.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!

Nam też dużo daje takie spotkanie z maluchami. Czujemy się wtedy tacy dorośli.