Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania

Nieprawidłowe żywienie stanowi poważny i powszechny problem społeczny na świecie. Niepokojące są również wyniki badań wskazujące na narastający odsetek dzieci i młodzieży w Polsce odżywiających się w sposób niewystarczający dla ich prawidłowego rozwoju. Jednakże zdrowe żywienie w okresie rozwojowym jest podstawą zdrowia psychofizycznego człowieka dorosłego. W celu przeciwdziałaniu problemowi,  podejmowane są różne inicjatywy, w tym także obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania, a w Polsce – Dnia Zdrowego Śniadania, który przypada na 8 listopada.

W naszym Liceum Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania, uczniowie klasy II b wraz z opiekunami, zorganizowali 15 listopada b. r. Z tej okazji przygotowali zdrowe i smaczne przekąski dla młodzieży, obfitujące w świeże warzywa i owoce. W ten sposób chcieli zachęcić do zmiany złych nawyków żywieniowych, m.in. do rezygnacji z wysokoprzetworzonych produktów, o dużej zawartości tłuszczów nasyconych i syntetycznych związków chemicznych, na rzecz pełnowartościowej żywności, zawierającej składniki energetyczne oraz cenne witaminy i minerały. Poza posiłkami uczniowie zorganizowali także quiz dotyczący zasad zdrowego żywienia, skomponowali dietę dla licealistów oraz przedstawili im tajniki komponowania zdrowych potraw.

Miejmy nadzieję, że wspólne gotowanie i jedzenie było inspiracją do wprowadzenia pozytywnych zmian w jadłospisie naszych uczniów i będzie procentowało zachowaniem zdrowia nawet w chłodne, jesienne i zimowe dni.