Rajd rowerowy

Dnia 26 kwietnia 2013r. odbył się rajd rowerowy przygotowany przez kl. I C. Impreza odbyła się w ramach Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Ciśnienie tętnicze krwi”. W zawodach brały udział gimnazja z Dąbrowy Górniczej i Sosnowca. Uczestnicy musieli przebyć ok. 16 km trasami rowerowymi, usytuowanymi przy zbiorniach wodnych Pogoria. Start i meta miały miejsce w tym samym punkcie, czyli w Parku Zielona koło fontanny. Przed rozpoczęciem wyścigu chętnym uczestnikom zostało zmierzone ciśnienie, za co od końcowego czasu zostało odjęte 5 sekund. Na trasie znajdowały się punkty, na których przedstawiciele gimnazjów zmagali się z konkurencjami przygotowanymi przesz naszych uczniów. Za zadania te otrzymywali dodatkowe punkty. Mimo zaciętej rywalizacji i wysiłku, jaki włożyli w tej rajd rowerzyści, wyłoniliśmy zwycięzcę, którym było gimnazjum z Sosnowca. Wygrani otrzymali puchar i dyplom, a po pamiątkowym zdjęci wszyscy odjechali opaleni z uśmiechami na twarzach, dumni ze swojego osiągnięcia.