Szkolny Dzień Wiedzy o Antybiotykach

W ramach europejskiej kampanii, której początek przypada na 18 listopada, zorganizowaliśmy w naszym Liceum (w środę 26 marca) Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Z_danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że wiosna niesie nawet czterokrotnie wyższe ryzyko zachorowania na przeziębienie lub grypę niż miesiące jesienne. Niestety większość Polaków jest przekonana o skuteczności antybiotyków w leczeniu infekcji wirusowych (np. przeziębienia, grypy).

W naszym Liceum odbyła się prelekcja, pomocna w uporządkowaniu wiedzy o antybiotykach i patogenach, które należy nimi leczyć. Uczniowie klasy II F przygotowali także ciekawą prezentację – „Fakty i Mity o antybiotykach”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży. Ponadto po zapoznaniu się z plakatami i innymi dostępnymi w tym dniu materiałami uczniowie chętnie brali udział w Quizie wiedzy o antybiotykach. Teraz już nikt nie ma wątpliwości, że antybiotyki zwalczają zakażenia bakteryjne, a nie wirusowe