American Dream

“Należy podróżować by się czegoś nauczyć” Mark Twain
W dniach 5-16 kwietnia 42 – osobowa grupa młodzieży naszego liceum wzięła udział w wyprawie do Nowego Świata. W czasie swojej podróży życia licealiści zwiedzili najważniejsze miejsca – symbole wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.  Celem wyprawy był:
New York City – miasto o największej liczbie mieszkańców w USA,
Waszyngton- stolica USA, Atlantic City – nazywany wschodnim Las Vegas, Filadelfia – związana z początkami istnienia USA, Gettysburg – miejsce najkrwawszej bitwy z czasów wojny secesyjnej,
Niagara – z imponującym wodospadem.
W sumie uczniowie wraz z opiekunami przelecieli 14.000 km, przejechali 3000 km i przeszli 96 km.
W trakcie wycieczki zwiedzili wiele zabytków, muzeów i innych ciekawych miejsc, które USA ma do zaoferowania. Poznali kulturę, historię i różnorodność krajobrazową Ameryki.Od aglomeracji Nowego Yorku, po wioski Amiszów. Poczuli energię Nowego Yorku spacerując po Times Square, będącego sercem Big Apple. Poznali też ciekawą historię USA oraz słynnych bohaterów. Kubki smakowe miały okazję przetestować amerykańskie specjały. Tej niesamowitej przygody długo nie zapomną, a wspomnienia pozostaną na całe życie. To był wyjątkowy wyjazd.
kolaż zdjęć uczniów z wyjazdu do USA