Wycieczka do USA

uczniowie w czasie wycieczki

W dniach 20-31 marca 2023 odbyła się szkolna wycieczka do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, z zapałem zwiedzaliśmy kolejne ciekawe miejsca. Zaczęliśmy od Los Angeles i jego historii, potem historia kina czyli studia filmowe i Hollywood, dotknięcie Pacyfiku i wizyta w kolorowym oceanarium.

Kolejne dni to fascynująca podróż z Californii przez Arizonę i Nevadę, stan Jutah i powrót do Californii. Sławna droga 66 i miasteczko Flagstaff, pustynia Mojave, Wielki Kanion i Kanion Antylopy, Park Narodowy Zion i Dolina Śmierci. Światła, przepych i gwar Las Vegas oraz wypoczynek nad Pacyfikiem w malowniczym miasteczku Monterey. Urokliwe, klimatyczne San Francisco i przejażdżka tramwajem. Tysiące przejechanych mil, przepalonych galonów benzyny, rollercoaster pogodowy od 28 do 68 stopni Fahrenheita, od śniegu, gradu i deszczu po upał pustyni. Zmiany wysokości od ponad 7 tysięcy stóp nad poziomem morza po 80 metrów poniżej poziomu morza. Spotkanie z Indianami. Wspaniała lekcja geografii, historii, przyrody, kultury, matematyki i język angielski w praktyce non stop. Plus integracja uczniów Żeromskiego. To niezapomniana przygoda życia!

uczniowie przed studiem filmowym
napis Hollywood