„Karnawał po królewsku” i „ Rozwój szkolnego klubu wolontariusza „Prosto z serca”

W ramach programu o nazwie Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych trzy wolontariuszki z klasy 3Dp – Nadia Rubik, Natalia Cieplińska i Maja Mroczek – wraz  z opiekunem p. Anną Zauchą napisały dwa wnioski : „Karnawał po królewsku” oraz „ Rozwój szkolnego klubu wolontariusza „Prosto z serca”. Po ocenie formalnej i merytorycznej dokonanej przez Młodzieżową Radę Miasta oraz Komisję ds. Oceny Projektów  w ramach Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych  oba wnioski zostały zakwalifikowane do realizacji w nadchodzącym roku.

GRATULUJEMY!!!

Karnawału po królewsku” to inicjatywa, w której wolontariusze chcą zorganizować bal karnawałowy dla podopiecznych SOSW dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Fabryce Pełnej Życia. Jak sama nazwa wskazuje, ma być to bal wyjątkowy. Organizacja  tego projektu w ramach Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych umożliwi właściwą realizację przedsięwzięcia, ponieważ dzięki temu będzie można pokryć koszty materiałów plastycznych, drobnych  upominków dla wszystkich uczestników, nagród,  napojów, dekoracji oraz przewozu i ubezpieczenia. Bal w Fabryce Pełnej Życia mają poprzedzić warsztaty plastyczne, aby każde dziecko miało zapewnione przebranie.

„ Rozwój szkolnego klubu wolontariusza „Prosto z serca” to projekt, który wesprze działania uczniów aktywnych na rzecz wolontariatu i pomoże klubowi rozwinąć się i zwiększyć liczbę zaangażowanych członków. Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych pozwoli na zakup laptopa i zaangażowanie w różne akcje oraz ich organizację. Jest to dla nas zwieńczenie  20-lecia istnienia i pracy klubu. Do tej pory pracowaliśmy na skalę lokalną, ogólnopolską i międzynarodową bez własnego zaplecza, korzystając z prywatnego sprzętu lub szkolnego przeznaczonego do prowadzenia lekcji. To mocno utrudniało działalność klubu, szczególnie w ubiegłym roku, podczas pandemii. Zakup laptopa stworzy odpowiednie warunki do pracy i ułatwi działalność szkolnego klubu wolontariusza.