Żeromszczaki w Kappeln

W dniach 2-10 marca 2024 odbył się kolejny projekt wymiany młodzieży ze szkołą partnerską Klaus -Harms-Schule w Kappeln. Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych aktywnościach, lekcjach w  niemieckiej szkole, grze miejskiej, robiliśmy Kronikę Wymiany. Był projekt kulinarny – gotowaliśmy pyszne potrawy: żurek, pierogi, robiliśmy szarlotkę i faworki. Byliśmy na wycieczce w Centrum informacji morza Bałtyckiego w malowniczym Ekernforde. Przez dwa dni zwiedzaliśmy także Hamburg, byliśmy w imponującym Muzeum miniatur i na rejsie po ogromnym porcie. Po długiej podróży szczęśliwie wróciliśmy do domów, pełni wrażeń, bogatsi o nowe przyjaźnie i doświadczenia. Dziękujemy naszym niemieckim partnerom za organizację,  gościnne przyjęcie i pokazanie nam swojego życia w wysuniętym najbardziej na północ Niemiec kraju związkowym Schleswig – Holstein. Dziękujemy również Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za dofinansowanie projektu!

uczniowie podczas wymiany językowej w niemczech, w tle batyskaf
uczniowie podczas zajęć w niemieckiej szkole
uczniowie trzymający kartki na korytarzu