Nasi uczniowie też dali świadectwo prawdzie o Zbrodni Katyńskiej

uczniowie na scenie

Anna Majcher – uczennica klasy III i Piotr Nieznalski– uczeń klasy II zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, organizowanego od 13 lat przez Panią Jadwigę Wiśniewską – Poseł do Parlamentu Europejskiego.
W tym roku napłynęło 220 prac z 71 szkół z całego województwa śląskiego, a we wszystkich dotychczasowych edycjach – 2915.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 8 kwietnia 2022 roku w siedzibie Polskiego Radia Katowice. Gali towarzyszył recital Marcina Stycznia. Uroczystość wręczenia nagród miała podniosły charakter i uczestniczyli w niej zaproszeni nauczyciele, rodzice i uczniowie wyróżnionych w konkursie szkół. Udział w Konkursie stwarza młodym twórcom szansę na debiut literacki, bowiem najlepsze prace są publikowane w pokonkursowych tomikach, których promocja połączona jest z organizowanymi co roku Zaduszkami Katyńskimi.

Laureatom – serdecznie gratulujemy sukcesu !!!